Kierownik ds. administracyjnych: kariera i proces rekrutacyjny

Umiejętności miękkie w CV

Napisane przez Dominik 27 sierpnia, 2021 0 komentarzy

Tworząc CV, musisz wypisać nie tylko swoje doświadczenie zawodowe, dane kontaktowe czy wykształcenie. Powinieneś się również skupić na umiejętnościach twardych i miękkich. Zastanawiasz się, co powinno się znaleźć w tych rubrykach? Podpowiadamy.

Jeżeli ubiegasz się o pracę jako kierownik do spraw administracyjnych, musisz przede wszystkim skupić się na tym, żeby Twoje CV było jak najbardziej kompletne. Pamiętaj o tym, żeby zawrzeć w tym dokumencie informacje dotyczące posiadanych umiejętności. Przekonaj się, które z nich są miękkie, a które twarde.

Umiejętności miękkie

Wbrew pozorom umiejętności miękkie są ważne dla potencjalnych pracodawców na praktycznie każdym stanowisku. Należy zatem je wypisać w CV. Są one niemierzalne, jednak w wielu przypadkach mogą okazać się niezbędne do właściwego wykonywania swoich obowiązków na stanowisku kierownika do spraw administracyjnych.

Wśród kompetencji miękkich można wyróżnić: asertywność, komunikatywność, odporność na stres, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, wysoką kulturę osobistą, samodyscyplinę, a także dobrą organizację pracy.

Umiejętności twarde

Z kolei umiejętności twarde są możliwe do zdobycia poprzez uczestnictwo w kursie albo szkoleniu. Może to być znajomość języka obcego, wiedza specjalistyczna z danego zakresu, prawo jazdy, obsługa kasy fiskalnej, umiejętności obsługi konkretnych programów komputerowych. Nie zapomnij umieści w swoim CV zarówno umiejętności twardych, jak i miękkich. Pracodawcy zwracają na to uwagę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy