Starszy specjalista

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku
Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 68919

Warunki pracy

praca w środowisku biurowym, nie związana z wysiłkiem fizycznym, w siedzibie urzędu, na II piętrze budynku komendy (jest winda)

Zakres zadań

  • •Prowadzenie analityki kosztów rzeczowych dla Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku.
  • •Prowadzenie ewidencji księgowej do kont rozrachunkowych (konto 201) i rozliczeń działalności budżetowej Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku.
  • •Prowadzenie rejestru faktur, sprawdzenie ich pod względem umieszczenia na nich opisów, wpisów do ksiąg lub innych rejestrów.
  • •Księgowanie zaangażowania kosztów rzeczowych do faktur.
  • •Obsługa komputerowego systemu finansowego w w/w zakresie.
  • •Uzgadnianie zobowiązań z rejestru zakupu ze sprawozdaniami przekazywanymi do Urzędu Wojewódzkiego i Komendy Głównej PSP.
  • •Obsługa komputerowego systemu bankowego w zakresie przelewów zapłat za faktury dotyczące działalności budżetowej.
  • •Wykonywanie obsługi kasowej Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku.
  • •Rozliczanie i księgowanie zaliczek wystawionych dla pracowników.
  • •Dbanie o prawidłowe zabezpieczenie gotówki i innych znaków wartościowych przechowywanych w kasie, jak również w czasie transportu z banku i do banku przed kradzieżą i zniszczeniem.
  • •Wystawianie rachunków za usługi wykonywane przez Komendę Wojewódzką PSP w Gdańsku na rzecz zewnętrznych kontrahentów dotyczących działalności budżetowej.
  • •Prowadzenie rejestru rachunków sprzedaży wystawianych przez Komendę Wojewódzką PSP w Gdańsku.
  • •Prowadzenie ewidencji wydatków okolicznościowych i reprezentacyjnych zgodnie z zatwierdzonym planem.
  • •Obsługa finansowo-księgowa Funduszu Świadczeń Socjalnych Emerytów i Rencistów PSP.
  • •Obsługa finansowo-księgowa Funduszu Świadczeń Socjalnych Pracowników Cywilnych i Emerytów.
  • •Obsługa działalności pozabudżetowej (księgowanie, prowadzenie rejestru należności i zobowiązań, dokonywanie przelewów za zadania zlecane, sprawdzenie faktur pod względem umieszczenia na nich opisów, wpisów i innych wymaganych informacji).
  • •Obsługa komputerowego systemu finansowego i bankowego w w/w zakresie.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze sfery budżetowej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • •umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu programów MS Office,
  • •umiejętność obsługi programu PUE ZUS,
  • •doświadczenie w obsłudze systemów informatycznych w zakresie finansowo-księgowym,
  • •doświadczenie w obsłudze bankowych systemów informatycznych,
  • •samodzielność i sumienność w wykonywaniu zadań,
  • •dokładność i terminowość realizacji zadań,
  • •umiejętność pracy w zespole pod presją czasu
  • •wysoka kultura osobista.