Starszy specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 70197

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa

  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

Zakres zadań

  • Monitoruje oraz analizuje bieżącą sytuację oraz procesy (instrumenty, mechanizmy, strukturę i wzajemne oddziaływanie) na krajowym i zagranicznych rynkach finansowych, w szczególności rynkach skarbowych papierów wartościowych (przy zastosowaniu aplikacji Thomson Reuters Eikon, Thomson Reuters Eikon Excel i Bloomberg)
  • Opracowuje plany potrzeb pożyczkowych budżetu państwa oraz źródeł ich finansowania w ramach określanych przez strategię zarządzania długiem publicznym oraz na podstawie bieżących uwarunkowań budżetowych i rynkowych
  • Sporządza okresowe publikacje analityczne o rynkach finansowych, w szczególności rynkach skarbowych papierów wartościowych
  • Opracowuje bieżące informacje związane z realizacją potrzeb pożyczkowych budżetu państwa i ich finansowaniem

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku ekonomia lub finanse i rachunkowość lub zarządzanie lub matematyka
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze finansów
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym rozumienie i tworzenie tekstów w obszarze właściwości komórki
  • Znajomość funkcjonowania rynków i instrumentów finansowych (matematyka finansowa)
  • Znajomość finansów publicznych
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość systemów teleinformatycznych (Reuters, Bloomberg)
  • Umiejętność programowania w języku Visual Basic