Starszy inspektor

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Gorzów Wielkopolski
Ogłoszenie o naborze Nr 98083

Warunki pracy

  • praca w siedzibie Komendy od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30,

  • praca administracyjno - biurowa,

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,

  • obciążenie wzroku związane z pracą przy monitorach komputerowych,

  • praca przy komputerze wymagająca wysiłku statycznego,

  • wysiłek fizyczny związany z przemieszczaniem akt i dokumentów,

  • oświetlenie sztuczne i naturalne.

Zakres zadań

  • sporządza listy uposażeń, wynagrodzeń i innych należności dla pracowników i funkcjonariuszy oraz prowadzi ewidencję naliczania i rozliczania z ZUS, Urzędem Skarbowym i innymi instytucjami w ww zakresie
  • prowadzi kasę (w tym raporty kasowe), obsługuje rozrachunki gotówkowe i bezgotówkowe zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie gospodarki kasowej
  • reguluje zobowiązania finansowe za pomocą systemów bankowości elektronicznej
  • zgłasza do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych oraz wyrejestrowuje pracowników i członków rodzin
  • sporządza roczne informacje podatkowe na deklaracjach PIT-11
  • wystawia zaświadczenia o wysokości zarobków w celu przekazania informacji pracownikowi instytucji
  • sprawdza dokumenty (zamówienia, rachunki, faktury) pod względem formalnym i rachunkowym
  • sporządza sprawozdanie do GUS-u, Komendy Wojewódzkiej PSP i innych instytucji
  • prowadzi księgi druków ścisłego zarachowania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • biegła znajomość programów finansowo - księgowych, programu PŁATNIK
  • znajomość ustawy o Państwowej Straży Pożarnej
  • znajomość ustawy o Ochronie Przeciwpożarowej
  • znajomość przepisów z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych
  • znajomość przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych
  • znajomość przepisów ustawy Kodeks Pracy
  • znajomość ustawy o rachunkowości
  • prawo jazdy kat. B
  • nieposzlakowana opinia
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • biegła znajomość obsługi komputera
  • dyspozycyjność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • komunikatywność i wysoka kultura osobista
  • umiejętność dobrej organizacji pracy
  • przestrzeganie tajemnicy zawodowej