Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Koszalin
Ogłoszenie o naborze Nr 68244

Warunki pracy

•Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
-praca w siedzibie urzędu oraz w terenie,
-wyjazdy służbowe,
-nietypowe godziny pracy,

•Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
- stanowisko pracy znajduje się na pierwszym piętrze budynku, w budynku brak windy, brak podjazdów, bariery architektoniczne: schody; urządzenia higieniczno-sanitarne na każdej kondygnacji,
- stanowisko pracy wyposażone jest w monitor ekranowy, komputer, drukarkę sieciową, telefon.

Zakres zadań

  • Pobieranie próbek środowiskowych między innymi: wód (rzeki, jeziora, wody przybrzeżne, wody przejściowe, podziemne), ścieków, powietrza i gleby oraz wykonywanie pomiarów temperatury pH , przewodności, tlenu rozpuszczonego, zasolenia, przezroczystości w terenie;
  • Wykonywanie prac pomiarowych w laboratorium zgodnie z posiadanymi upoważnieniami;
  • Prowadzenie samochodów służbowych z przyczepą podłodziową;
  • Przygotowanie pojemników i sprzętu do pobierania próbek zgodnie z zasadami systemu zarzadzania jakością w laboratorium. Utrwalanie próbek do analiz w celu zabezpieczenia składu;
  • Przestrzeganie zasad i doskonalenie systemu zarządzania dotyczącego jakości w laboratorium, zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025 w celu utrzymania akredytacji laboratorium;
  • Bieżące prowadzenie zapisów z badań, kart kontrolnych, w protokołach, w specjalistycznym oprogramowaniu komputerowym zarządzającym pracą w laboratorium;
  • Uczestniczenie w szkoleniach i badaniach biegłości związanych z metodami pobierania próbek i wykonywania pomiarów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego pracy w laboratorium
  • Znajomość Prawa ochrony środowiska,
  • Znajomość ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska,
  • Znajomość metod pobierania próbek środowiskowych i metod pomiarów wykonywanych w terenie,
  • Znajomość systemu zarządzania wg PN-EN ISO /IEC 17025
  • Posiadanie prawa jazdy kat. "B"
  • Umiejętność obsługi komputera oraz pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Posiadanie przeszkolenia z metod pobierania próbek, pomiarów wykonywanych w terenie, systemu zarządzania wg PN-EN ISO/ICE 17025,
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym,
  • Uprawnienia steromotorzysty lub sternika motorowodnego.