Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Ustrzyki Dolne
Ogłoszenie o naborze Nr 71354

Warunki pracy

1.    Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa w systemie codziennym, 40-godzinny tydzień pracy w siedzibie urzędu, wyjazdy służbowe i szkolenia,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,

  • długotrwała pozycja siedząca,

  • narzędzia i materiały do pracy: komputer, kserokopiarka, niszczarka, fax, skaner,

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi i komendami PSP.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • miejsce pracy znajduje się przy ul. 1 Maja 22 w Ustrzykach Dolnych na terenie Komendy Powiatowej PSP,

  • praca na 1 piętrze,

  • praca w pomieszczeniach ogrzewanych,

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • aneks kuchenny do dyspozycji pracowników,

  • brak podjazdu i ruchomej platformy do transportu wózka inwalidzkiego oraz odpowiednio dostosowanych ciągów komunikacyjnych,

  • brak windy,

  • brak pomieszczenia higieniczno-sanitarnego dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • sporządza listy płac i związane z nimi rozliczenia (ZUS, Urząd Skarbowy, inne potrącenia),
  • obsługuje program finansowo – księgowy, kadrowo – placowych, oraz „Płatnik”,
  • reguluje zobowiązania oraz inne płatności za zakupione towary i usługi w formie polecenia przelewu w obowiązujących terminach,
  • prowadzi sekretariat komendanta powiatowego,
  • realizuje zadania z zakresu profilaktyki zdrowotnej strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej,
  • prowadzi archiwum Komendy Powiatowej i sprawy związane z archiwizacją dokumentów,
  • prowadzi kasę gotówkową w Komendzie Powiatowej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów z zakresu ustawy o Służbie Cywilnej,
  • znajomość przepisów z zakresu ustawy o Państwowej Straży Pożarnej,
  • znajomość przepisów z zakresu prawa podatkowego, finansów publicznych, rachunkowości oraz ubezpieczeń społecznych,
  • posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • korzystanie z pełni praw publicznych,
  • nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, komunikatywność i wysoka kultura osobista, dokładność, sumienność, pracowitość, dyspozycyjność, rzetelność i odpowiedzialność,
  • umiejętność technicznej obsługi komputera, w tym obsługi pakietu MS Office, poczty elektronicznej,
  • samodzielne decydowanie o organizacji swojej pracy nad konkretną sprawą,
  • znajomość zasad funkcjonowania i organizacji administracji publicznej.