Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 74339

Warunki pracy

Warunki pracy:

- praca biurowa w siedzibie urzędu

- użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, skaner)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- wejście do budynku NDAP jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością

- brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową

- brak windy

- stanowisko pracy usytuowane jest na II piętrze budynku

- pomieszczenie sanitarne dostosowane do potrzeb osób z niepełnoprawnością znajduje się na parterze budynku, co powoduje konieczność pokonywania schodów oraz otwierania drzwi z samozamykaczami

- stanowisko pracy jest wyposażone w monitor ekranowy - czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy, z naturalnym i sztucznym oświetleniem.

Zakres zadań

  • Realizuje działania związane z budowaniem, utrzymywaniem i rozwijaniem strategii komunikacyjnej w NDAP i archiwach państwowych – w celu kształtowania pozytywnego wizerunku urzędu i archiwów państwowych.
  • Prowadzi działania mające na celu wdrażanie nowych narzędzi komunikacyjnych - w celu usprawnienia wymiany informacji pomiędzy NDAP a archiwami państwowymi i innymi podmiotami zewnętrznymi.
  • Przygotowuje i tworzy treści dla kanałów komunikacji wewnętrznej w NDAP i sieci archiwów państwowych, m. in. w postaci biuletynu e-mailowego, newslettera, bloga – w celu upowszechniania i promowania wiedzy o działalności urzędu i archiwów państwowych.
  • Współpracuje z agencjami wydawniczymi i marketingowymi.
  • Uczestniczy w działaniach promocyjnych dla różnych grup odbiorców (m.in. kampanie online, kampanie social media, video, podcasty, materiały prasowe, wydarzenia branżowe).
  • Współpracuje z archiwami państwowymi w zakresie tworzenia komunikacji społecznej w celu usprawnienia wymiany informacji pomiędzy archiwami a światem zewnętrznym.
  • Monitoruje działania promocyjne i komunikacyjne w NDAP i archiwach państwowych w celu ich optymalizacji i doskonalenia oraz budowania spójnego wizerunku pracodawcy.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie o profilu humanistycznym
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowiskach o podobnym charakterze i zakresie działania
(np. w obszarze komunikacji społecznej, promocji, public relations)
  • biegła umiejętność pisania i redagowania tekstów o charakterze informacyjnym, w tym materiałów prasowych
  • znajomość podstaw ustawy o służbie cywilnej i zagadnień z administracji publicznej
  • znajomość technik i narzędzi PR
  • wiedza i doświadczenie z zakresu promocji oraz znajomość środowiska mediów
  • umiejętność skutecznego komunikowania się
  • biegła umiejętność posługiwania się aplikacjami komputerowymi w zakresie realizowanych zadań (co najmniej pakietu MS Office)
  • znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • doświadczenie w pracy dziennikarskiej i/lub redakcyjnej
  • umiejętność obsługi programów graficznych
  • znajomość mediów społecznościowych – w tym: Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn
  • znajomość innego niż angielski języka zachodnioeuropejskiego na poziomie komunikatywnym (B1).