Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 68232

Warunki pracy

-praca przy komputerze
-obsługa klientów zewnętrznych (organy administracji) i wewnętrznych (komórki GIOŚ), w ramach zbierania, opracowywania i raportowania danych

Zakres zadań

  • •Zbieranie danych dotyczących działań kontrolnych realizowanych przez organy Inspekcji Ochrony Środowiska z zakresu wszystkich komponentów środowiska.
  • •Prowadzenie wewnętrznych rejestrów i baz GIOŚ zawierających dane ilościowe dotyczące działań kontrolnych i pokontrolnych podejmowanych przez organy Inspekcji Ochrony środowiska z zakresu wszystkich komponentów środowiska, oraz działań związanych z aktualizacją tych baz.
  • •Opracowywanie corocznego sprawozdania z działalności kontrolnej wojewódzkich inspektorów ochrony środowiska (OŚ-2b) i przekazywanie go właściwym organom i jednostkom, w tym GUS.
  • •Udział w pracach związanych z opracowywaniem wzorów formularzy statystycznych i sprawozdawczych z zakresu działalności kontrolnej Inspekcji Ochrony Środowiska.
  • •Współpraca z GUS i Ministerstwem Klimatu w zakresie przygotowania wzorów zestawów danych statystycznych w Systemie Metadanych Statystycznych oraz obsługa tego systemu, w tym wyliczania kosztów badań statystycznych, w części należącej do kompetencji Inspekcji Ochrony Środowiska.
  • •Współpraca z wojewódzkimi inspektorami ochrony środowiska, komórkami wewnętrznymi GIOŚ w zakresie zbierania, weryfikacji i opracowywania danych niezbędnych do raportowania.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy w obszarze związanym
z ochroną środowiska lub statystyką publiczną lub obsługą baz danych.
  • •Znajomość ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska.
  • •Znajomość ustawy o statystyce publicznej oraz rozporządzenia w sprawie Programu badań statystycznych statystyki publicznej.
  • •Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • •Umiejętność obsługi komputera (MS Office, w szczególności arkusza Excel).
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe