Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie
Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Lublin
Ogłoszenie o naborze Nr 76036

Warunki pracy

· praca w terenie w trudnych warunkach środowiskowych wymagających wysiłku fizycznego,

· wyjazdy służbowe,

· narzędzia i materiały pracy – komputer i inne urządzenia biurowe, pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć (np. tablice, monitory interaktywne, rzutniki multimedialne), sprzęt pożarniczy i specjalistyczny określony przez programy szkoleń,

· praca przy monitorze ekranowym do 4 godzin dziennie,

· praca w budynkach Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, komendach powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego oraz innych budynkach i obiektach wykorzystywanych do realizacji szkoleń w oparciu o umowy i porozumienia,

· możliwość poruszania się po budynku: brak windy, toalety nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych, brak oznaczeń dla osób niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym i głuchoniemym.

Zakres zadań

  • • prowadzenie zajęć dydaktycznych na kursach i szkoleniach z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego organizowanych przez Ośrodek Szkolenia,
  • • prowadzenie zajęć dydaktycznych na innych kursach i szkoleniach, organizowanych przez Ośrodek Szkolenia, zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami,
  • • wykonywanie czynności związanych z bieżącą obsługą i konserwacją sprzętu i stanowisk szkoleniowych,
  • • prowadzenie zajęć i testów w komorze dymowej oraz wypełnianie związanej z tym dokumentacji,
  • • uczestniczenie w planowaniu potrzeb szkoleniowych oraz zakupów materiałów eksploatacyjnych i sprzętów potrzebnych do prowadzenia szkoleń.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie 1. Minimum przeszkolenie w zawodzie technik pożarnictwa
2. Doradca do spraw transportu.
3. Kurs pedagodiczny.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego Na stanowiskach związanych z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczych.
  • Prawo jazdy kat. B
  • Kurs specjalistyczny w zakresie ratownictwa chemiczno-ekologicznego
  • Ogólna znajomośc przepisów ustawy o PSP
  • umiejętność, przekazywania wiedzy zgodnej z obowiązującymi przepisami i doświadczeniem
  • umiejętność reagowania na szybko zmieniające się sytuacje
  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność obsługi komputera (korzystanie z poczty elektronicznej, internetu, pakietu MS Office
  • zdolność łatwego nawiązywania kontaktów międzyludzkich oraz dobra komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Kurs pedagogiczny 450 godz. (przygotowanie pedagogiczne)
  • umiejętność organizacji pracy własnej
  • wykazywanie inicjatywy
  • rzetelność, dokładność, obowiązkowość
  • wysoka kultura osobista