Protokolant sądowy

Sąd Rejonowy w Wieliczce

poszukuje osoby do zatrudnienia w ramach umowy na zastępstwo na stanowisko protokolanta sądowego.

Zakres obowiązków obejmuje:

w wydziałach orzeczniczych - protokołowanie na rozprawach i posiedzeniach, przygotowanie wokand na posiedzenia (dołączanie dowodów doręczenia, sporządzanie wokand), rozpisywanie spraw, wypisywanie oraz wysyłanie wezwań i zawiadomień do stron, pełnomocników, biegłych i świadków, zakładanie akt zastępczych, przepisywanie orzeczeń, uzasadnień i wysyłanie ich stronom postępowania lub ich pełnomocnikom, wysyłanie prawomocnych orzeczeń do stron i urzędów oraz odpisów pism procesowych, sporządzanie zarządzeń wypłaty dla biegłych i adwokatów, wprowadzanie danych z akt do systemu komputerowego.

Na chwilę obecną poszukujemy pracownika na pełny etat.

Wymagania: wykształcenie średnie wraz ze zdanym egzaminem maturalnym oraz obsługa komputera, pełna zdolność do czynności prawnych, niekaralność.