Pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych

Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Ochota
Wojskowy Komendant Uzupełnień poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 68101

Warunki pracy

Praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy.
Oświetlenie naturalne i sztuczne.
Budynek 4-kondygnacyjny bez wind, konieczność codziennego przemieszczania się po kondygnacjach.
Brak infrastruktury dla osób niepełnosprawnych - brak podjazdów, wind.

Zakres zadań

  • Zarządzanie ryzykiem bezpieczeństwa informacji niejawnych poprzez analizowanie, opracowywanie i aktualizowanie procedur, przepisów i dokumentacji z obszaru ochrony informacji niejawnych, w szczególności dotyczących poziomu zagrożeń, planu ochrony informacji niejawnych, systemu przepustkowego, a także szacowanie ryzyk w tym obszarze (bezpieczeństwo osobowe, fizyczne i teleinformatyczne).
  • Prowadzenie zwykłych i kontrolnych postępowań sprawdzających oraz aktualizowanie wykazu osób zatrudnionych, pełniących służbę albo wykonujących pracę zlecone w Komendzie, które posiadają uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych oraz osób, którym odmówiono wydania poświadczenia bezpieczeństwa lub je cofnięto.
  • Nadzorowanie obsługi kancelaryjnej w Komendzie, w tym kierowanie pracą kancelarii jawnej i tajnej.
  • Planowanie, organizowanie i prowadzenie kontroli ochrony informacji niejawnych i przestrzegania przepisów o ochronie tych informacji - okresowych i bieżących.
  • Prowadzenie postępowań wyjaśniających okoliczności naruszenia przepisów o ochronie informacji niejawnych oraz formułowanie i przedstawianie wynikających z nich wniosków Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień, a także innym, właściwym organom (w przypadkach określonych przepisami) w celu zapobieżenia występowania podobnych incydentów w przyszłości.
  • Planowanie, organizowanie i prowadzenie szkoleń z zakresu ochrony informacji niejawnych (podstawowych i uzupełniających) dla pracowników i żołnierzy Komendy, a także żołnierzy rezerwy powołanych na ćwiczenia .
  • Udział w opracowywaniu umów i instrukcji bezpieczeństwa przemysłowego dotyczących zlecenia przedsiębiorcy wykonania umów lub zadań związanych z dostępem do informacji niejawnych.
  • Sporządzanie i przedkładanie Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień okresowych analiz, ocen, sprawozdań oraz wniosków dotyczących przestrzegania przepisów o ochronie informacji niejawnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego pełnienie funkcji pełnomocnika ds ochrony informacji niejawnych lub w pracy w pionie ochrony informacji niejawnych
  • Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji o klauzuli TAJNE
  • Szkolenie specjalistyczne dla pełnomocnika i zastępcy pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych
  • znajomość: ustawy o ochronie informacji niejawnych, rozporządzenia MON w sprawie szczegółowych zadań pełnomocników w zakresie ochrony informacji niejawnych w jednostkach organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych, zarządzenia MON w sprawie szczególnego sposobu organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz innych niż kancelaria tajna komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za przetwarzanie informacji niejawnych, sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe