Kierownik kancelarii tajnej

Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce
Komendant Powiatowy Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Wieliczka
Ogłoszenie o naborze Nr 76173

Warunki pracy

Praca administracyjno - biurowa, praca fizyczna: średnia, wymuszona pozycja ciała , wysiłek fizyczny związany z obsługą magazynu dowodów rzeczowych, praca w stefie ochronnej, o której mowa  w art. 46 pkt 1 ustawy z dnia 5 sierpnia2010 r.
o ochronie informacji niejawnych, praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 h, praca w budynku trzykondygnacyjnym, wejście do budynku dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, brak windy wewnątrz budynku, oświetlenie naturalne i sztuczne, brak dostoswanych toalet dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • koordynowanie prawidłowości postępowania z materiałami niejawnymi,
  • sprawowanie i nadzorowanie poziomu poprawności wytworzonych, przechowywanych i przekazywanych dokumentów niejawnych,
  • prowadzenie i aktualizowanie dziennika przepisów, przyjmowanie, ewidencjonowanie, powielania przechowywanie udostępniianie i wydawanie niejawnych przepisów w celu zapewnienia prawidłowego postępowania z niejawnymi przepisami
  • nadzorowanie obiegu zwrotów i archiwizacji dokumentów niejawnych wytworzonych w KPP w Wieliczce w celu wskazania i wyeliminowania nieprawidłowości,
  • aktualizowanie okresów ochrony dokumentów w celu rozliczenia materiałów niejawnych znajdujących się w obiegu zgodnie z dziennikami ewidencyjnymi i obowiązujacymi klauzulami
  • sprawowanie bieżacego nadzoru nad stemplami, pieczęciami służbowymi znajdujacymi się na wyposażeniu Kancelarii Tajnej w celu zapewnienia spełnienia wymogów określonych w przepisach
  • sprawowanie nadzoru nad referentkami służbowymi
  • prowadzenie dokumentacji poczty specjalnej Wydziału Kryminalnego
  • przygotowywanie i przekazywanie do archiwum KPP w Wieliczce spisów dokumentów niejawnych zdanych do kancelarii tajnej przez poszczególne komórki organizacyjne
  • odpowiedzialność za depozyt oraz przechowywanie kluczy do pomieszczeń i szafek służbowych
  • prowadzenie ewidencji urlopów i zwolnień lekarskich , godzin nadliczbowych w systemie SWOP

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie administracja publiczna
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w tym conajmniej 6 miesięcy na stanowisku związanym z obsługą kancelaryjno - biurową
  • poświadczenie bezpieczeństwa upoważniajace do dostępu do informacji o klauzuli ściśle tajne,
  • bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu ochrony danych osobowych
  • znajomość ustawy o ochronie informacji niejawnych w zakresie klasyfikowania informacji oraz funkcjonowania kancelarii tajnej
  • bardzo dobra znajomość standardów obsługi kancelaryjnej oraz archiwalnej w Policji
  • uniejętmość obsługi komputera i urządzeń biurowych
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, sprawna organizacja czasu pracy, stosowania prawa i umiejętności w praktyce,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność pracy pod presją czasu