Główny specjalista

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Giżycko
Ogłoszenie o naborze Nr 76527

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

-praca przy komputerze;

-praca związana z obsługą wyposażenia badawczego;

-wyjazdy służbowe krajowe

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-budynek i pomieszczenia urzędu niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich - brak drzwi o odpowiedniej szerokości;

-w trakcie wyjazdów służbowych warunki świadczenia pracy są zróżnicowane, mogą nie być dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Koordynowanie działań w zakresie potwierdzania ważności wyników badań biologicznych (oznaczanie fitoplanktonu, fitobentosu, makrobezkręgowców bentosowych i makrofitów) wód powierzchniowych wykonywanych w Centralnym Laboratorium Badawczym na potrzeby Państwowego Monitoringu Środowiska.
  • Weryfikacja i aktualizacja metodyk badawczych stosowanych w CLB.
  • Koordynowanie porównań międzylaboratoryjnych i badań biegłości w zakresie badań biologicznych oraz ocena usługi badań biegłości dotychczasowych i nowych organizatorów pod względem wymagań normy PN-EN ISO 17043;
  • Nadzorowanie szkoleń biologów CLB w zakresie pobierania i oznaczania fitoplanktonu, fitobentosu, makrobezkręgowców bentosowych i makrofitów z uwzględnieniem opracowywania wyników po względem statystycznym.
  • Współudział w opracowaniu wytycznych do przeprowadzenia walidacji oznaczanych badań biologicznych i sposobu wyznaczenia niepewności tych oznaczeń.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu biologii
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z hydrobiologią wód
  • znajomość systemu zarządzania wg PN-EN ISO/IEC 17025
  • znajomość metod badań biologicznych
  • umiejętność obsługi komputera oraz pakietu MS Office,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • prawo jazdy kat. B,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie A2