Główny specjalista

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 69627

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca w siedzibie Laboratorium,
- praca przy komputerze;
- praca związana z obsługą wyposażenia pomiarowo-badawczego,
- wyjazdy służbowe krajowe,
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- budynek i pomieszczenia urzędu są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich – podjazdu do budynku, toalety, oraz drzwi o odpowiedniej szerokości;
- w trakcie wyjazdów służbowych warunki świadczenia pracy są zróżnicowane, mogą nie być dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych;

Zakres zadań

  • Nadzorowanie, koordynowanie i organizacja badań fizykochemicznych w celu zapewnienia wykonania badań zgodnie z planem pracy, wykonywanie prac pomiarowych w Laboratorium zgodnie z posiadanymi upoważnieniami,
  • Nadzór nad stosowanym wyposażeniem pomiarowym,
  • Nadzorowanie, prowadzenie i dokumentowanie wewnętrznej kontroli jakości badań, weryfikacja wyników badań,
  • Opracowywanie zleconych przez bezpośredniego przełożonego procedur i instrukcji roboczych dotyczących wykonywanych badań,
  • Ustalanie programu sprawdzania i wzorcowania wewnętrznego stosowanego wyposażenia pomiarowego,
  • Dobór i wdrażanie metod badawczych. Ustalanie programów potwierdzania lub walidacji metod badawczych.
  • Wykonywanie analiz fizykochemicznych zgodnie z ustalonym zakresem upoważnienia i harmonogramem ustalającym podział wykonywanych badań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe chemiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w pracy w laboratorium wykonującym badania próbek metodami instrumentalnymi i fizykochemicznymi,
  • umiejętność biegłej obsługi komputera w środowisku Windows (Microsoft Word, Excel),
  • znajomość funkcjonowania systemu zarządzania PN-EN ISO/ICE 17025,
  • biegła znajomość metod i technik dotyczących analiz fizykochemicznych,
  • znajomość ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska,
  • znajomość ustawy Prawo Ochrony Środowiska,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • szkolenie z systemu zarządzania wg PN-EN ISO/IEC 17025;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym