Główny specjalista

Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 78581

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

Praca przy komputerze. Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury). Zagrożenie naciskami grup przestępczych. Zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- praca w budynku przy ul. Krucza 36/Wspólna 6,

- miejsce pracy: VI p.,

- budynek częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wejście do budynku jest utwardzone z wkładem antypoślizgowym, wyposażone w automatyczne drzwi rozsuwne, pochylnię i transporter przyschodowy. Windy przystosowane do wjazdu wózków inwalidzkich, posiadające przyciski sterujące umożliwiające odczyt w alfabecie Braille’a, sygnalizację dźwiękową oraz niektóre - syntezator mowy. Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo: korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami,  niektóre toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Uczestniczy w opracowywaniu przepisów dotyczących bezpieczeństwa teleinformatycznego i sprawuje nadzór nad ich przestrzeganiem w Ministerstwie, w tym organizuje i przeprowadza w Ministerstwie audyty i kontrole w zakresie przetwarzania informacji w systemach teleinformatycznych
  • Uczestniczy w opiniowaniu aktów prawnych z obszaru cyberbezpieczeństwa
  • Współpracuje, w ramach Krajowego Systemu Cyberbepieczeństwa, w szczególności z Zespołem Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT), sektorowymi zespołami cyberbezpieczeństwa, operatorami usług kluczowych, Pełnomocnikiem Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Kolegium ds. Cyberbezpieczeństwa, Pojedynczym Punktem Kontaktowym ds. Cyberbezpieczeństwa, a także organami administracji rządowej i samorządowej właściwymi w zakresie cyberbezpieczeństwa
  • Uczestniczy w procesie zarządzania incydentami bezpieczeństwa
  • Bierze udział w projektach oraz wdrożeniach informatycznych, prowadzonych w Ministerstwie
  • Opracowuje projekty regulacji dotyczących obszaru cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie
  • Analizuje raporty z audytów i kontroli stanu bezpieczeństwa teleinformatycznego w Ministerstwie i przedstawia przełożonym i Członkom Kierownictwa Ministerstwa wynikające z nich zalecenia
  • Gromadzi i analizuje informacje o zagrożeniach występujących w cyberprzestrzeni

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych, informatyka, matematyka lub fizyka
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego, w tym co najmniej 1 rok w zakresie administrowania systemami teleinformatycznymi w administracji publicznej
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne”, EU SECRET oraz NATO SECRET lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa
  • Znajomość rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych
  • Znajomość systemów operacyjnych, w szczególności w zakresie konfiguracji, zapewniającej odpowiedni poziom bezpieczeństwa przetwarzanych informacji
  • Znajomość zasad prowadzenia audytów i kontroli systemów teleinformatycznych
  • Znajomość metod i sposobów ataku na systemy teleinformatyczne
  • Znajomość narzędzi i urządzeń służących do zapewnienia bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych
  • Umiejętności interpersonalne: umiejętność organizacji pracy własnej; komunikatywność, w tym umiejętność argumentowania i formułowania precyzyjnych wypowiedzi; umiejętność analitycznego myślenia; umiejętność współpracy; umiejętność pracy w warunkach stresujących
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Posiadanie certyfikatów: CISA, CPTE lub CCNA