Główny specjalista

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 74372

Warunki pracy

  • Obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontaktybezpośrednie,telefoniczne, mailowe

  • Praca przy komputerzepowyżej4 godzin dziennie

  • Reprezentowanie urzęduw kontaktach z instytucjami zewnętrznymi,beneficjentami i KomisjąEuropejską

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • Opis dostępnościbudynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/informacja-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami

Zakres zadań

  • bierze udział w pracach związanych z obszarem przedsiębiorczościi BRI przedsiębiorstw w wymiarze krajowym i regionalnym, w tym w szczególności bierze udział w koordynacji zarządzaniai wdrażania16 Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO) 2014-2020 w ww. obszarach (w tym opiniuje i zatwierdza kryteria wyboru projektów w ww. obszarach poszczególnych RPO)lub przygotowuje projekty dokumentów programowych i strategii, opiniuje i zatwierdza kryteria wyboru projektów w ww. obszarach poszczególnych RPO)
  • bierze udział w programowaniu interwencji programów operacyjnych na lata 2021-2027 w wybranych obszarach Celu Polityki 1 związanych ze wspieraniem przedsiębiorczości i innowacyjności
  • rozwiązuje kwestie problemowe związane z bieżącym wdrażaniem wybranych Regionalnych Programów Operacyjnych(RPO) jako opiekun wskazanych RPO w ramach Instytucji Koordynującej Umowę Partnerstwa ds. RPO (IK UP ds. RPO)
  • bierze udział w przygotowaniu wybranych RPO 2021-2027 w ramach zadań IK UP ds. RPO,
  • bierze udział w posiedzeniach Komitetów Monitorujących wybranych RPO jako przedstawiciel IK UP ds. RPO MFiPR
  • przygotowuje materiały w związku z udziałem przedstawicieli Ministerstwa w spotkaniach i posiedzeniach krajowych/ międzynarodowych dot. przedsiębiorczościoraz B+R+I przedsiębiorstw lub RPO

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy unijnych
  • Wiedza z zakresu wdrażaniafunduszy UE
  • Wiedza na temat RPO
  • Znajomośćjęzykaangielskiego na poziomie B2
  • UmiejętnośćobsługiMS Office: Word, Excel
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganiecelów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe