Kierownik ds. administracyjnych: kariera i proces rekrutacyjny

Jak zatrudniać najlepszych pracowników?

Napisane przez Dominik 28 lutego, 2022 2 komentarze

Jako kierownik do spraw administracyjnych musisz zatrudniać pracowników, którzy są Ci podlegli? Trzeba przyznać, że nie jest to łatwe zadanie. W naszym artykule znajdziesz cenne wskazówki na ten temat, dzięki czemu przekonasz się co, możesz zrobić, żeby Twój zespół zasilało grono najlepszych.

Jako kierownik musisz wiedzieć o tym, że zespół zaufanych ludzi jest szalenie ważny w pracy każdego przedsiębiorstwa. Powinieneś zatem dobierać pracowników w taki sposób, aby byli oni nie tylko doświadczeni i wykwalifikowani. Powinny to być osoby ambitne, którym można zaufać.

Zatrudnianie najlepszych pracowników

Już odpowiednio skonstruowane ogłoszenie powinno stanowić wstępną weryfikację. Opisz w nim dokładnie, kogo poszukujesz. Następnie podczas przeglądania życiorysów skup się na tym, żeby wybierać na rozmowy kwalifikacyjne jedynie osoby, które mogą spełnić Twoje wszystkie oczekiwania. Już na tym etapie zweryfikuj swój budżet.

Nie marnuj czasu swojego, ani potencjalnych pracowników. Rozmawiaj o wynagrodzeniu, ponieważ jest to podstawowy element, który może przekonać lub zniechęcić pracownika do podjęcia się pracy w Twoim zespole. Podczas spotkania, postaraj się wyczuć daną osobę, rozmawiaj z nią również o tym, czym zajmowała się w przeszłości.

2 komentarzy do “Jak zatrudniać najlepszych pracowników?

  • Sylwia

    Wartościowych pracowników najlepiej ściągnąć przez odpowiednio wysoką pensję i dodatkowe benefity pozapłacowe.

    • Dominik

      Oczywiście pracownika trzeba odpowiednio zachęcić, ale czasami trudność sprawia dotarcie do tych najlepszych. W takich przypadkach sprawę warto powierzyć headhunterowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy