Kierownik ds. administracyjnych: o pracy i życiu

Jak radzić sobie ze stresem w pracy?

Napisane przez Dominik 26 października, 2021 0 komentarzy

Permanentny stres może okazać się bardzo uciążliwy, a więc zrób wszystko, co w Twojej mocy, żeby go unikać. Przekonaj się, co możesz zrobić, żeby uporać się z tym narastającym problemem.

Rola kierownika do spraw administracyjnych może być bardzo obciążająca. Jest to bowiem praca pełna wyzwań, dość skomplikowana, a tym samym również stresująca. Do tego dochodzi również praca pod presją czasu i podejmowanie trudnych decyzji w ciągu zaledwie chwili. Powinieneś zatem skupić się na tym, żeby uporać się ze stresem. W jaki sposób możesz to zrobić?

Jak radzić sobie ze stresem?

W trudnych, stresujących chwilach na pewno powinieneś postawić przede wszystkim na dobrą organizację czasu. To absolutna podstawa w każdej sytuacji. Okazuje się bowiem, że osoby, które mają działać pod presją czasu, kiedy mają ustalony plan działania, znacznie łatwiej jest im się uporać z narastającym napięciem, jeżeli wiedzą, co powinni robić kolejno.

Postaw zatem na przejrzysty harmonogram zadań, które będziesz wykreślać z listy. Oprócz tego powinieneś również skupić się na możliwości skorzystania z krótkiej przerwy w stresujących chwilach. Nawet krótki spacer pozwoli Ci się przewietrzyć i tym samym rozwiązać nawet najtrudniejsze sytuacje. Oczywiście jest to również dobra okazja do przemyślenia określonej sytuacji i obmyślenia planu działania. Wykorzystaj to zatem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy