Kierownik ds. administracyjnych: o pracy i życiu

Jak poprawnie formułować służbowe maile?

Napisane przez Dominik 14 kwietnia, 2021 0 komentarzy

W dobie cyfryzacji wiele osób boryka się z tym, jak prawidłowo formułować korespondencję służbową. Maile nie są tradycyjnymi listami i znacznie się od nich różnią. Jak zatem poprawnie je pisać?

W pracy kierownika do spraw administracyjnych korespondencja mailowa może stać się absolutnie podstawową formą komunikacji zarówno z innymi pracownikami, jak i z kontrahentami. To oznacza, że musi ona być prowadzona jak najbardziej poprawnie, z zachowaniem wszystkich elementów netykiety. Jak zatem właściwie formułować służbowe maile?

Pisanie służbowych maili

Jako kierownik do spraw administracyjnych, skup się na tym, żeby przede wszystkim właściwie tytułować wiadomości. W temacie wpisuj same konkrety, tak aby adresat był świadomy tego, czego dotyczy dalsza treść. Pamiętaj również o tym, żeby maile rozpoczynać zwrotem grzecznościowym, jak np. „Szanowna Pani…”, później bardzo istotnym elementem jest podpis, w którym musi się znaleźć Twoje imię, nazwisko, a także stanowisko oraz nazwa firma. W wiadomościach mailowych nie powinno się pisać „Dzień dobry” albo „Dobry wieczór”, ponieważ nigdy nie wiadomo, o której godzinie adresat odczyta maila.

Oczywiście sama treść powinna być czytelna i szybka w odbiorze, a zatem skup się na tym, żeby formułować zdania proste, a nie wielokrotnie złożone. Dzięki temu wykażesz się właściwym poziomem umiejętności interpersonalnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze oferty pracy:

Więcej ofert pracy